Kersti Saar

Kogemusnõustaja
Lühitutvustus

"Sa ei saa aru teisest inimesest enne, kui sa pole kaks nädalat tema mokassiinides käinud." (Ameerika põlisrahva vanasõna)

Ei saa kellelegi öelda: "Ma tean, mida sa tunned", sest iga inimese tunded ja läbielamised on oma lõputute nüansside kaudu kordumatud ja unikaalsed. Ometi tundub kogemusnõustamine sellele "teise inimese mokassiinides käimisele" lähemal olevat kui miski muu. See on nõustamise vorm, mille toimimisse ja positiivsesse mõjusse ma ise siiralt usun. Aastaid tagasi - veel kogemusnõustamise mõistetki teadmata - tundsin rasketel aegadel sügavalt puudust kellestki, kes on läbi elanud minu omadega sarnaseid kriise ja hoope, kes mõistab ja toetab mind isiklikul tasandil ning kellega koostöös oleksin saanud otsida lahendusi oma muredele. Nüüd tahan ise teistele sarnast toetust pakkuda.

Olen läbinud kogemusnõustamise baas- ja täiendkoolituse ning õpin Tallinna Ülikoolis sotsiaaltöö erialal. Lisaks täiendan ennast jooksvalt erinevatel huvipakkuvatel vaimse tervise alastel koolitusel.