Depressioonirühm Tallinnas
15 EURkord; 50 EUR kuu

Started on January 1, 1970

Sa ei tunne elust rõõmu ja oled justkui vajunud mülkasse? Tunned ennast üksi ja ei oska leida teed välja rõõmsamasse ja kergemasse ellu? Depressioonigrupist leiad ainulaadse toetuse – inimesed, kes on samal teekonnal. Kuuled lootustandvaid lugusid ja koged sügavamat mõistmist, kui mujal. Saad teada, millest üldse tekib depressioon ja õpid tehnikaid, nippe ja läbikatsetatud strateegiaid, kuidas depressioonist vabaneda. Et elada vaba, loovat ja tähendusrikast elu.

 

Jõudsin sõbra abil Avituse depressioonirühmani. Minu hing puhkas, kui inimesed rääkisid sellest, et paranemine on võimalik ja nad ise olid elavaks tõestuseks sellest. Ma hakkasin ka lootma.

Grupi taust

Oleme depressioonirühma läbi viinud juba üle kümne aasta – alates 2004 aastast. Rühmatöö eeskujuks on programmid mujalt maalimast – Peter M. Lewinsohni rühmatöö programm „Toimetulek depressiooniga” ja Barcelona bipolaarse häire rühmatöö programm. Oleme neid programme kohandanud Eesti inimeste jaoks. Aastate jooksul oleme viinud programmis osalejatega läbi viinud uuringuid ning vastavalt sellele sisu veelgi arendanud ning viimistlenud, et see kõige paremal viisil aitaks inimesel leida tee depressioonist välja.

Grupitöö programmis on kombineeritud kokku erinevad teoreetilised teadmised ja tehnikad. Kasutatud teoreetilisteks lähtepunktideks on:

Käitumuslik-kognitiivne teraapia

Lahenduskeskne lühiteraapia

Mindfulness

Loovteraapia

Hoopis teise õhkkonna loob meie gruppides see, et läbiviijaks on kogemusnõustaja – see tähendab inimene, kes on depressiooni omal nahal kogenud. See lisab hindamatut elutarkust ning sügavat mõistmist.

Uuring näitab, et programmist on kasu

2015 aastal läbi viidud mõju-uuringu andmed

„Rühmatöö aitas mul oma probleemidest ja vajadustest ning oma tugevustest ja ressurssidest paremini aru saada.“ 95%
„Olen rohkem elurõõmus, lõbus, lootusrikas ja vähem raskemeelne, sünge, lootusetu.“ 88%
„Rühmatöö tekitas minus lootust, et saan püüelda oma eesmärkide poole elus ja saavutada seda, mida soovin.“ 89%

Kogemused grupist

Osalesin selles programmis kaks aastat. Püüdsin ihust ja hingest harjutada ja kasutada kõike, mida ma õppisin taastumise kohta – mida muuta mõtlemises, elus, suhtlemises. Oli väga raske, aga grupikaaslased andsid suure toe ja hoidsid mind alla andmast.

Täna töötan täiskohaga lillepoes. See on alati olnud minu unistuste elukutse. Ma ei vaja enam sotsiaaltoetusi ja suuri ravikulusid. Töö kõrvalt tegelen kunsti ja käsitööga ning toetan sarnase murega inimesi. Mõtlesin hiljuti: ,,Mõelda vaid, et viiekümneselt võib tunda ennast noorema ja tervemana kui kahekümneselt! Ma poleks seda kunagi uskunud.’’

Inge

Osales depressioonirühmas 2 aastat
Inge

Grupijuhid

Anett-Eliise Ott
Kogemusnõustaja

Kliki ümbrikul, et lugeda lähemalt:

Depressioonigrupp on mõeldud kõigile inimestele, kes tunnevad, et nende elu varjutab masendus, nad on jäänud ummikusse ja ei suuda elada täiel rinnal. Diagnoosi olemasolu pole vajalik.

Osaleda võivad ka depressioonis inimese lähedased või perekonnaliikmed. See aitab paremini lähedast mõista ja toetada ning samas ka ennast hoida, et mitte kõrval läbi põleda.

Grupi üks kord kestab 2 tundi. Grupis on tavaliselt 5-15 inimest.

Umbes pool tundi räägib grupijuht teemast, sellele järgneb arutelu, küsimused-vastused ja kommentaarid või praktiline tehnikate läbi harjutamine. Võib ka lihtsalt kuulata ja mitte kaasa rääkida.

Grupitöö reeglid

  • kõik, mida me räägime, jääb meie vahele
  • usalduslikkus
  • lahkus
  • toetus
  • osalemisõigus
  • vaikimisõigus

Alates septembrist toimub grupp iga nädala teisipäeval kell 18.00- 20.00 3. korruse suures saalis aadressil Koskla 16. Rühm toimub avatud rühma põhimõttel, ehk et hooaja vältel saab liituda uusi inimesi. Kohal võib käia kas iga kord või vastavalt vajadusele ja võimalusele.

Depressioonigrupp puhkab 22.12 ja 29.12. Kohtumised jätkuvad 05.01.21

Hind on 15 EUR kord.või 50 eurot kuu

Enne esimest korda gruppi tulemist täida palun registreerimisvorm

Registreeri ennast gruppi