Avituse lastevanemate klubi Viimsis

Lõppenud aasta sügisel toimusid Viimsis Karulaugu lasteaias Lastevanemate kooli loengud, mille korraldajaks oli MTÜ Avitus projekti „Terve mina – terve pere“ raames. Projekti rahastas Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.


Programmis osalenud lapsevanemad soovisid, et kooskäimine jätkuks ka pärast Lastevanemate kooli loengute lõppemist, sest aega ja kohta, kus lastega ja pereeluga seotud teemasid arutada, napib. Seoses sellega on meil hea meel teatada, et alates jaanuarist hakkab Karulaugu lasteaias 1 kord kuus koos käima Avituse Viimsi Lastevanemate klubi.


Klubi eesmärgiks on pakkuda Viimsis elavatele emadele ja isadele võimalust kord kuus kokku saada ning rääkida ja arutleda huvipakkuvatel teemadel. Igal kokkusaamisel käsitletakse teatud kindlat küsimusteringi ja kindlasti on teretulnud ka osalejatepoolsed ettepanekud teemade osas. Loodame, et Lastevanemate klubi kooskäimised kujunevad traditsiooniks.


Kuidas see toimib?

Lastevanemate klubi käib koos 1-2 korda kuus tööpäeva õhtul kl 18.30-20.45. 


Osalustasu. Osalejatelt ootame väikest panust tee ja teekõrvase jaoks – 2 € inimese kohta või 3 € pere kohta.

Läbiviijateks on Piret Josing Karulaugu lasteaiast ja Helena Ojala.

Registreerimine: osalemiseks täida palun lehe allosas asuv registreerimisvorm!


Esimene kohtumine toimus 23. jaanuaril 

Kohtumise teemaks oli „Laste hirmud“. Rääkisime, mis on hirm, miks see tekib, kust tuleb laste „kollihirm“ ja kuidas last aidata hirmuga toime tulla.  


Info järgmiste kokkusaamiste kohta lisame siia lehele jooksvalt. Kindlasti ootame osalejatelt ettepanekuid järgmiste kohtumiste teemade osas.

 

Kõik lapsevanemad ja ka tulevased lapsevanemad on oodatud! 


24. aprillil suhtlemistreening Viimi lastevanemate klubis

24.  aprillil  kell 18.00 on põhjust koguneda jälle Karulaugu lasteaeda mõnusasse seltskonda, sest seekord teeme läbi kevadiselt värskendava ja praktilise suhtlustreeningu.

Suhtlustreening sisaldab erinevaid klassikalisi tehnikaid mida on kasulik osata igal inimesel. *Teadmised enesekehtestamisest, konfliktilahendusest, probleemilahendusest ja kuulamisoskustest aitavad ladusalt toime tulla nii lapsevanema rollis, aga ka igal pool mujal, kus on vaja kasutada suhtlemisoskuseid.
*Suhtlemistehnikaid tasub ka edasi õpetada oma lastele, et nende sotsiaalsed oskused ja eneseväljendus juba väiksena ladus ja analüüsiv oleks.
*kui jõuame, teeme ka mõned minapildi harjutused.

Õhtupoolik tõotab tulla praktiline, vaheldusrikas, lõbus ja energiat andev. Tule kohale!

24 aprill, kell 18.00

 

Palun registreeri ennast kindlasti, sest kohtade arv on seekord piiratud!Märts 2013 Seekordsel Lastevanamte klubi kohtumisel on teemaks kodurahu tehnikad ehk kuidas ennast laste keskel kehtestada nii, et kodurahu säiliks ja lapsed oleksid õnnelikud.


Vahet ei ole, kas kodus on kohutav kahene, viiene draamakuninganna või pubekas, ikkagi on  lapsevanema igapäev täis väiksemaid ja suuremaid lahinguid, mis vahel lausa sõja mõõdu üles kerivad. Võitluste pidamine on kurnav, närvesööv ja väsitav aga tervele perele. 


Seekordsel kohtumisel arutamegi selle üle kuidas muuta sisseharjunud käitumismustreid mis igapäevaselt elu häirivad ja konflikte tekitavad, kuidas ennast kehtestada nii, et see tulemusi annaks ning miks see kõik vahel nii keeruline ja raske on.  Saame teada reaalsetest tehnikatest ja võtetest, kuidas kodurahu luua ja hoida ning samas eluterveid ja õnnelikke lapsi kasvatada.


Arutamisel oli:

- Jonni- ja konfliktiteooriad arengupsühholoogide pilgu läbi (miks tekkib trots)
- suhtlemistehnikad: enesekehtestamine, aktiivne kuulamine, peegeldamine

- käitumistehnikad: premeerimine, karistamine, piiride seadmine. Motivatsiooniteooriad.Veebruar 2013

Veebruarikuus oli Viimsi Lastevanemate klubi kohtumise teemaks laste uni ja pere öörahu. Teemad, mida arutati:

  • Uni – unefaasid, unerütmid ja unevajadus lastel ja täiskasvanutel. 
  • Magama jäämine- erinevad uinumistehnikad, mida võtta, mida jätta. Mida arvata unekoolist ning millised on alternatiivid.
  • Oma voodis/kaisus magamine ja ise magama jäämine/lapse une valvamine.
  • Unenäod mis need on. Hirmu-ja õudusunenäod lastel ja unes kõndimine.
  • Voodisse pissimine ja muud probleemid.

 ---------------------------------------------------------------------------------------

Avituse lastevanemate klubi üldise taustainfo ja osalejate tagasiside leiad siit lehelt


Lastevanemate klubi Viimsi grupi registreerimisvorm

Email again:
Kas oled nõus, et Sinu meiliaadress lisatakse Avituse infolisti (1-2x kuus saadetakse infot Avituse uute tegemiste kohta)?