Programm „Dialoog laste nimel“ baseerub Hollandis välja töötatud programmil „No kids in the middle“. Programmi eesmärgiks on parandada lahutavate või lahku läinud vanemate vahelisi suhteid nii, et lapsed saaksid kasvada pingevabamas ja elutervemas õhkkonnas.


Miks tulla gruppi:

Hollandi programm on osutunud tõhusaks lahutusega seotud suhtlemisprobleeme käsitlevaks sekkumiseks ja seda just kõrge konfliktsusega suhete puhul.


Kellele:

Programm koosneb vanematele ja nende lastele mõeldud kaheksast grupikohtumisest, mis viiakse läbi 2,5-4 kuu jooksul.

Ühte gruppi võetakse kuni 12 lapsevanemat, kes õpivad kahe terapeudi abiga ja üksteist toetades oma mittetoimivaid suhtlemismustreid murdma.

Lapsed saavad omakorda kahe terapeudi juhitud grupis mõistmist ja julgustust, et väljendada oma tundeid ja mõtteid seoses vanemate tülidega.

Programm näeb ette, et grupikohtumistel peavad osalema mõlemad partnerid ja nende ühised lapsed. Grupikohtumistel toimuvad arutelud keskenduvad vanemaks olemisele, mitte paarisuhtele.


Grupijuhid:

Esimesena Eestis on väljaõppe saanud Tallinna, Tartu, Rakvere ja Pärnu pereteraapiaga tegelevad spetsialistid.  Vanemate gruppi juhivad psühholoog-pereterapeut Kärt Kase ning psühholoog-pereterapeut Marlen Tammsaar-Ojamets. Laste gruppi juhivad pere- ja paarinõustaja Külle Kadarik ja psühholoogiline nõustaja Kristel Jürna või  pereterapeut Küllike Lillestik.


PROGRAMM ALUSTAS 2016. AASTA SÜGISEL


Kursuse hinnaks on 180€ lapsevanema kohta ja sisaldab programmi läbiviimist, kohvipause ja töövahendeid.


Osalemistoetuse osalise kompenseerimise sooviga võtke palun ühendust kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajaga.


Rohkem infot programmi kohta inglise keeles: http://www.kinderenuitdeknel.nl/index?lang=en


Huvi korral võta ühendust:
Külle Kadarik
kylle@avitus.ee
5108941

Jälgi üritust ka FB-s
https://www.facebook.com/events/1666782546917236/