Vestlusgrupp


Vestlusgrupp kasvas ajapikku välja Avituse depressiooni- ja bipolaarse häire rühmast, kui märgati, et inimestel on jagada nii palju olulisi,  õpetlikke ja sügavaid lugusid, et ühte rühma need ära ei mahu. 

Iga grupp ja kohtumine on oma osalejate nägu. Üksildustunne ja armastus, kaassõltuvus ja madal enesehinnang, klammerdumine ja probleemid pereliikmetega, väsimus, stress, töötus, eneseteostus, läbipõlemine tööl või kodus, tava- ja rahvameditsiin jne - need teemad poetuvad kohtumistel nagu iseenesest tihti meie vestlustesse. Juhtub ka nii, et kindlat teemat ei olegi ja laseme mõtted lihtsalt uitama. Igaüks avab ennast täpselt nii palju,  kui soovib - ja ka vaikimine on teretulnud. Oma mõtete ja kogemuste väljendamisel on tohutu teraapiline toime ja turvaline mõistev keskkond suurendab mõju veelgi. Püüame koos leida vastuseid lahendamata muredele ja rõõmustame üksteise rõõmude üle.

Tule meie ühisesse ringi Tallinnas, Koskla tn. 16, Avituse ruumides.

Oled oodatud!
    
Päriselugrupi käepikendus on meie foorum ,,Sa ei ole üksi''.
---------------------------------------------------------------------------------
Gruppi veavad Avituse all väljaõppe saanud kogemus-nõustajad. 

Kersti Saar
kersti.saar@avitus.ee
56 651 365

Kersti Saar
Kui kuus aastat tagasi maalt Tallinna kolisin, tundsin hinges lõikavat üksildust. Olin ilma sõprade ja lähedasteta, töö ja rahata,  elukaaslase poolt maha jäetud, põdenud mitu aastat rasket depressiooni ja kaotanud igasuguse tulevikusihi. Sattusin juhuslikult Avituse depressiooni- ja bipolaarse häire rühma ja nüüd - takkajärgi - võin öelda, et sellest sai minu elu suur pöördepunkt. Oli uskumatult hea kohata  teisi minuga sarnaselt mõtlevaid ja tundvaid inimesi. Ma ei teadnudki, et minu sisse oli kogunenud nii palju segadust ja väljaelamata hingevalu.  
Nüüdseks olen oma elu muutmiseks astunud suuri samme - lõpetanud kogemusnõustamise väljaõppe, alustanud ülikooliõpinguid sotsiaaltöö erialal  ja teinud väga palju tööd iseenda mineviku ja sisemaailma puhastamisel, tasakaalustamisel ja tervendamisel. Ja kõige tähtsam - ma ei tunne ennast enam üksi.
Olen valmis jagama teiega kõike,  mida tean, oskan ja suudan - siiralt ja südamest!

Evelin Versh
evelin.versh@gmail.com
52 55 708

Olen ühelt poolt püsimatu hing, kes sellel eluteel on silmitsi seisnud mitmel korral suurte elukeskkonna vahetuste ja 180-kraadiste karjääripööretega. Teisalt, kui midagi hinges kanda võtan ja millelegi pühendun, siis kogu täiega. Olen mitmel korral end sisemiselt lahti lammutanud, teinud suurpuhastust ja end uuesti kokku pannud. Olen veetnud 15 aastat geoloogia-mineraloogia-geokeemia
ja akadeemilise teaduse tegemise ning ülikoolis õpetamise maailma pühendunult. Oma 20 aastat olen Kaitseliidu ja Naiskodukaitse tegevuses kogunud kogemusi alates vabatahtlikuna metsas müttamisest ja masstoitlustamisest kuni üksuse juhtimise ning organisatsiooniülese revideerimissüsteemi väljatöötamiseni. Olen õpetanud viimased 15 aastat Kaitseliidu koolis inimesekeskset juhtimist, rakenduspedagoogikat ja avalikku esinemist. Ent hing ei leidnud neis tegevustes ikkagi ülesse oma sügavaimat püsivat rahu, mida alati olen otsinud. Enesearendus on minu olemuse üks alustaladest. See on viinud mind mitme teraapiavormi ja teraapiaprotsessi kogemiseni spetsialisti või iseenda katsetava käe all (analüütiline teraapia, psühhodraama, loov- ja kunstiteraapia, konstellatsioon, foorumteater, heli- ja loodusteraapia, energeetiline tervendamine). Teadlik kogemine on midagi, mida ma väga väärtustan. See tõi mind kogemusnõustaja teele. Viimaste aastate teekond ongi viinud mind iseenda sisemisele mina'le juba päris lähedale. Ja hästi tore on sel teel kohata inimesi, kes samasuguste sisemiste dilemmade ja väljakutsetega silmitsi seisavad. Igaüks peab ise enda risti kandma, ent koos on seda lihtsam teha.  

Uuri meilt julgelt, mida grupis tehakse! : )  
---------------------------------------------------------------------------------
Osalustasu on:
Sisekliendi hind on 4 EUR/kord. Osalustasu soodustus (3 EUR/kord) kehtib ametlikult registreeritud töötutele ja õpilastele, mittetöötavatele pensionäridele ja 1,5-3 aastaste laste emadele.
Tervishoiu-, tööhõive- ja hoolekandeasutuste (sh tööalase rehabilitatsiooni) klientide hind on täishind 15 €/h.

Grupp kohtub: kolmapäeva õhtuti üle nädala kell 18.00-20.00

2017/2018 hooaja kuupäevad:


Kuupäevad selguvad ühiste kokkulepete tulemusena. See tähendab: kui saadad meile oma osalemissoovi allpool oleva vormi kaudu, võtame sinuga kindlasti ühendust. Niimoodi saame kokku leppida kõigile sobiva aja. 

-------------------------------------------------------------------------------- 

OSALEMISSOOV


Email again:
Kas sooviksid olla Avituse infokirja saajate ringis? (ca 1x kuus)